משלוחים של מזון בריא – כן, זה אפשרי

סלט

מסתבר שהזמנת מנות בריאות וטעימות במשלוחים הפכה להיות אישיו בפני עצמו בשנים האחרונות. יותר ויותר צרכנים שנוהגים להזמין אוכל בחוץ מגלים את המשבר הגדול בשל המחסור במנות בריאות בטייק אווי או במשלוחים.

גם בריא, גם טעים, גם מגיע במשלוחים

“די! זאת הפעם האחרונה!”, אתם זורקים לפח את האריזה ומבטיחים לעצמכם שבפעם הבאה תקחו ירק במקום. אבל למי מתחשק ירקות בהפסקה מהעבודה או בארוחת הערב, אחרי יום מתיש? שוחרי בריאות רבים ואלו בינינו שרוצים להיכנס למשמעת תזונתית מגלים שמדובר באתגר לא פשוט כשמחפשים משלוחים של מנות איכותיות ומזון בריאות.

יצאנו לבדוק איך אפשר ליהנות ממשלוחים של אוכל מוכן ועדיין לשמור על הגזרה וזה מה שגילינו.

מודעות הולכת וגוברת

מסתבר שבשנת 2018 מודעות לצריכת מזון בריא היא לא תופעה חריגה: אוכלוסיית צרכני המזון הבריא הולכת ומתפתחת מיום ליום: צעירים שוחרי בריאות, מבוגרים המקפידים על תזונה נכונה, נשים שמבינות את חשיבות השמירה על בריאות הגוף וגברים שחושבים קדימה, כולם שותפים למהפכה: כולם מבינים שנפש בריאה מתקיימת בגוף בריא.

אבל בעידן הפוסט מודרני שבו אנחנו חיים ועובדים סביב השעון, איך מקפידים על הזמנת מזון בריא גם במשלוחים?

חצילים בטחינה

מסעדות טבעוניות וצמחוניות

מסתבר שבריאות היא אחת מתוצרי הלוואי של מסעדות המתקיימות על טהרת המזון הצמחוני והטבעוני. מסעדות בעלות אג’נדת טבעונות או צמחונות מתבססות על תפריטים המציעים מנות דלות בשומן, עתירות ויטמינים ומינרלים, מגוונות בהיצע הסגנונות ומעניקות הזדמנות לגלות שגם אוכל בריא יכול להיות טעים.

העלייה במודעות לחשיבות הצריכה של מזון בריא הביאה מסעדות רבות לפתוח שירותי משלוחים או להשתמש בשירותים של פורטלים למשלוחי מזון. בפעם הבאה בה אתם מזמינים משלוח – בדקו אם יש באזור שלכם מסעדה טבעונית, צמחונית או כזו המבוססת על אג’נדת בריאות.

משלוחים בריאים  – גם במסעדות ג’אנק פוד

גם אם אתם נמצאים באזור שהמנה הכי בריאה בו היא צ’יפס בשמן עמוק, אתם עדיין יכולים למצוא מנות מנצחות. ומה עושים כשאין? ממציאים. ברוב המקרים, במסעדות גמישות יותר אפשר להרכיב מנות באופן עצמאי. איך עושים את זה? מבקשים מהנציג בטלפון את הירקות שאתם אוהבים, מציינים שאתם מעדיפים את השמן בצד ומזמינים מנה שלרוב מוצעת ברוב המסעדות כמו אורז, מג’דרה או קטנייה אחרת.

אבוקדו

משלוחים מבתי קפה

שלא כמו במסעדות מזון מהיר, בתי קפה כוללים תפריט עשיר יותר של משלוחים המבוסס על מנות המציינות את מספר הקלוריות בכל מנה, את הרכיבים התזונתיים המעורבים בה, האם המנה חריפה או פיקנטית, טבעונית או צמחונית. הזמנת משלוחים מבתי קפה יכולה להיות אמנם קצת יותר איטית אבל מה שבטוח הוא שהמנות הן הרבה יותר קלילות ותוכלו להרכיב לעצמכם סנדוויץ’ מקמח מלא, סלטים בהרכבה אישית הכוללים קטנייה או דגן, מנות בריאות המהוות חלק ניכר מהתפריט ועוד.

בירור צרכים

ברוב המסעדות המספקות שירותי משלוחים תוכלו לקבל מידע מפורט אודות ההזמנה שלכם. כך למשל, תוכלו לשאול אילו מנות אינן כוללות שמן או מנות בריאות. גם במסעדות שאינן מבוססות על טהרת המנות הבריאות, תמיד תוכלו לברר אילו מרכיבים כלולים במנה, איך הוכנה, האם היא מתאימה לדיאטה או לנמנעים מסוכר, ועוד.

About שייבה רזניק

שייבה אוהב לכתוב על אוכל וקניות.

View all posts by שייבה רזניק →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Captcha loading...